Chanca piedra – zioło mające wiele zastosowań

 

chanca piedra gdzie kupic

Chanca piedra to zioło pochodzące z obszarów tropikalnych występujących na ziemi, a więc na terenie Indii, Chin czy też Amazonii. To roślina, z której napar posiada szereg zastosowań zdrowotnych, między innymi związanych z leczeniem chorób układu pokarmowego. Sproszkowane ziele dostępne w sklepach w Polsce jest prawdziwą kopalnią różnego rodzaju pożytecznych składników i substancji. Warto dowiedzieć się, jakie ma zastosowanie.

Właściwości sproszkowanego ziela chanca piedra

Jego nazwę tłumaczy się jako „łamacza kamieni” głównie z tego względu, że zioło to przede wszystkim pomocne jest w przypadku kamicy żółciowej. Picie naparów z chanca piedra wspomaga rozbijanie kamieni żółciowych, które gromadzą się w woreczku, przez co można uniknąć chirurgicznego lub laparoskopowego ich usuwania. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku kamieni nerkowych, a zioło dodatkowo przeciwdziała tworzeniu się nowych kamieni. Dodatkowo chanca piedra działa także pozytywnie na wątrobę, a więc zioło warto pić w przypadku różnego rodzaju schorzeń układu pokarmowego.

Innym zastosowaniem zioła jest leczenie schorzeń układu moczowego. Zioło działa moczopędnie przez co pomaga oczyszczać nerki i wspiera regulację ilości wapnia w moczu. Warto też wiedzieć, że napar z tego zioła może obniżać poziom cukru we krwi, co może być istotną informacją dla cukrzyków. Dodatkowo chanca piedra może też obniżać ciśnienie krwi, co może być istotne dla osób mających problemy z ciśnieniem.