Herbatka z senesu lepsza niż leki?

Senes już od wieków stosowany był w farmacji do pobudzania perystaltyki jelit, co praktykuje się po dziś dzień. Herbatki i tabletki z senesu okazują się być zbawienne dla osób borykających się z chronicznymi zaparciami.

Herbatka z senesu a może tabletki?

Wiele osób boryka się z zaparciami, które potrafią mocno dać się we znaki i utrudnić codzienne funkcjonowanie. Regularne wypróżnienia są kluczowe do zachowania zdrowia, gdyż to właśnie wraz z masami kałowymi pozbywamy się zbędnych produktów przemiany materii i niechcianych w naszym organizmie złogów.

Każda osoba, która przez parę dni nie była w toalecie w celu opróżnienia jelit, dobrze wie, z jakimi uporczywymi dolegliwościami zdrowotnymi się to wiąże. Cierpi zarówno ciało, jak i umysł, gdyż dochodzi do pogorszenia się samopoczucia na skutek ponownego zatrucia organizmu toksynami z zalegającego kału. Oprócz dobrze zbilansowanej diety i dawce ruchu można wspomóc się także ziołami. Z pomocą przychodzi chociażby senes liść od Planteon.pl Herbatki z tej rośliny skutecznie pobudzają perystaltykę jelita grubego i oczyszczają przewód pokarmowy.

Do dyspozycji mamy zarówno herbatki z senesu, jak również tabletki. W przypadku herbaty wystarczy zalać łyżkę sproszkowanych liści senesu szklanką gorącej wody i poczekać, aż napar się zaparzy. Szybszym i wygodniejszym dla wielu osób sposobem jest przyjmowanie senesu w tabletkach. Bardzo ważne jest to, aby stosować takie suplementy diety zgodnie z zaleceniami producenta danego preparatu. Zbyt duża dawka senesu może skończyć się biegunką.