Kaszki dla małych dzieci – które wybrać?

Kaszka dla dzieci jest prawie automatycznie uważana za zdrowy produkt. Wydaje się tak oczywiste, że powinny zawierać tylko to, co najlepsze, że niektórzy nawet nie czytają składu przed zakupem. Jest to błąd! Niezwykle ważne jest, aby przynajmniej do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia jego posiłki były wolne od dodatku cukru, który występuje w wielu kaszkach dla niemowląt i to często w dużych ilościach. Oczywiście bardzo ważna jest również jakość ziarna podstawowego. Mały organizm jest bardzo wrażliwy, potrzebuje niewielkiej ilości dobrego pożywienia. Dlatego warto wybrać Eco Shell od sprawdzonej firmy. Wszystkiego najlepszego dla maluszków.

Wartości odżywcze kaszek

kaszki dla dzieci bez cukru

Są głównym źródłem energii ze względu na wysoką zawartość zdrowych węglowodanów złożonych. Cukier jest stopniowo uwalniany do krwioobiegu Twojego dziecka, dzięki czemu jest pełne energii jeszcze długo po zakończeniu jedzenia. Są pełne, ponieważ niemowlęta trawią owsiankę wolniej niż mleko. Dlatego warto podawać dziecku owsiankę przy obiedzie i zawsze wtedy, gdy chcemy, aby jego sen trwał dłużej. Kaszka dla dzieci zawiera witaminy i minerały niezbędne do rozwoju młodego organizmu. Probiotyki zawarte w wielu kaszkach wpływają na florę bakteryjną jelit, wzmacniając tym samym mechanizmy obronne organizmu. Witaminy C i D, a także cynk i żelazo, które znajdują się w wielu kaszkach, również mogą wpływać na odporność. Jest to żywność wygodna. Owsianki nie trzeba gotować, można ją przygotować na bazie wody i mleka.

Jaka powinna być kaszka dla dzieci?

Kaszki dziecięce różnią się między sobą rodzajem ziaren, z których są wykonane, stopniem przetworzenia, a co za tym idzie zawartością składników odżywczych. Ich różnorodność w diecie dziecka może zaspokoić zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych i pomóc w kształtowaniu preferencji smakowych. Jaka owsianka jest odpowiednia dla niemowląt? Jeśli chcemy zapewnić dziecku zdrowy rozwój, warto sięgnąć po gotowe rozwiązanie – kaszkę dla dzieci, przeznaczoną dla najmłodszych pociech.