Niezbędne małe AGD w każdej kuchni

Małe AGD to różnego rodzaju elementy wyposażenia kuchni, bez których trudno wyobrazić sobie wygodne w niej funkcjonowanie. To właśnie takie drobne sprzęty ułatwiają przygotowywanie posiłków i deserów, a ekspres do kawy – przyrządzanie napoju bogów w różnym wydaniu.

Małe AGD w Twojej kuchni

Do swojej nowej kuchni warto zakupić dobrej jakości blender z ostrzem typu S. Taki sprzęt przyda się szczególnie osobom, które w swojej diecie stosują bardzo wiele elementów kuchni roślinnej. Blender z ostrzem s pozwala między innymi na mielenie twardych ziaren i orzechów, czego nie jest w stanie dokonać zwykły blender. W takim przypadku kupuje się zatem tak zwany blender kielichowy. Dobrze jest też sprawić sobie blender ręczny, który służy między innymi do rozdrabniania owoców i warzyw, na przykład do postaci zupy typu krem. Taki blender jest wygodny również wtedy, gdy ma się w domu małe dziecko. To właśnie wtedy przy jego pomocy można przygotować szybko pyszne i zdrowe dania dla malucha.

Dobry ekspres do kawy

Ekspres do kawy to jedna z lepszych inwestycji do kuchni, szczególnie jeżeli uwielbia się pić aromatyczne napary albo kawy rodem z kawiarni. Można zdecydować się na świetnej jakości ekspres do kawy ciśnieniowy, które często można kupić w nawet za mniej niż 1000 zł. Taki ekspres pozwala na przyrządzenie kawy, takiej jak na przykład espresso, cappuccino czy caffe latte. Jest wiele możliwości, by stworzyć kawę jak z najlepszej kawiarni. Druga opcja to ekspres kapsułkowy, który często można kupić już za mniej niż 500 zł i to w naprawdę świetnym designie. Dzięki temu kuchnia będzie prezentować się jeszcze piękniej, a pyszna smakowa kawa powstanie po naciśnięciu jednego guziczka.

ekspres-do-kawy

Maszynka do krojenia warzyw

Bardzo użyteczna rzecz typu małe AGD do kuchni to między innymi maszynka do krojenia warzyw. Taka maszynka sprawdzi się u każdego, Kto lubi robić różnego rodzaju warzywne sałatki, często gotuje zupy warzywne, lub zjada warzywa na surowo. Maszynka tego typu przyspiesza przygotowywanie posiłków, warzywa są pokrojone w różne ciekawe wzory lub w równą kosteczkę.