Różnorodność w wyborze szkła do whisky

Obecnie na rynku istnieje kilka wzorów i stylów, w którym produkuje się szklanki do whisky oraz kieliszki.

Kieliszki

Istnieje mnóstwo różnorodnych kształtów kieliszków do whisky, jednak dużą popularnością cieszy się tak zwany tulipan. Dzięki oryginalnemu kształtowi pozwala zatrzymać aromat whisky w dolnej części, a zwężenie biegnące ku górze kieliszka- pozwala na stopniowe uwalnianie kompozycja zapachowo- smakowej.

Szklanki do Whisky

Największym powodzeniem wśród miłośników whisky cieszą się szklanki do whisky. W przeważającej ilości szklanki do whisky są produkowane ze szkła kryształowego oraz posiadają grube dno. Ma to związek z izolacją termiczną, zarówno samego trunku, jak i lodu, często do niego dodawanego. Do whisky szklanki projektowane są zazwyczaj w typie blended- po tak nazywa się szklanka z grubym dnem. Stary klasyczny styl, według którego projektowane są do whisky szklanki- jest najczęściej spotykanym w polskich domach typem szkła do whisky.
Korzystanie z takiego typu szklanek jest wygodne i pozwala cieszyć się wyjątkowym smakiem i aromatem przez cały czas gwarantując najwyższą przyjemność konsumpcji dżentelmeńskiego napoju.
W dodatku, szklanki do whisky są relatywnie tanie – a inwestycja w dobre szkło opłaci się przez długie lata komfortowego użytkowania. Na rynku dostępne są szklanki prezentujące różne metody obróbki i unikalne dekoracje.