Wybór czajnika – na jaki się zdecydować?

Czajnik – niby takie proste urządzenie służące do gotowania wody na herbatę, a wcale nie jest tak łatwo podjąć ostateczną decyzję na jaki model się zdecydować. Tradycyjny czajnik na gaz, który kojarzy się z domowym ogniskiem, czy nowoczesny czajnik elektryczny gotujący wodę w mniej niż minutę? Jakie są zalety poszczególnych rozwiązań?

Czajniki na gaz – dlaczego warto?

Tradycyjny czajnik na kuchenkę gazową to przede wszystkim bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Same urządzenia należą do stosunkowo tanich, a ponadto ich eksploatacja jest również bardziej korzystna niż w przypadku czajników elektrycznych. Na gaz czajniki to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie tradycyjny wystrój kuchni. Emaliowane urządzenia doskonale wpisują się w rustykalny design pomieszczenia kuchennego. Warto zwrócić także uwagę na to, że emaliowane urządzenia są bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Wybór czajników gazowych to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.

Czajniki elektryczne

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej rezygnuje się z podłączania gazu. W takich przypadkach w zasadzie jedynym rozwiązaniem wydaje się być zakup czajnika elektrycznego. Od pewnego czasu na półkach sklepowych zaczęła się pojawia jednak pewna alternatywa – dostępne są emaliowane czajniki, których można używać na kuchenkach indukcyjnych.