Dlaczego warto kupić sobie frytkownicę?

Frytkownice to bardzo użyteczne sprzęty nie tylko dla gastronomii, ale też do domów prywatnych. Chociaż smażone jedzenie nie należy do zdrowych, chyba nikt nie odmówi pysznego smaku takim daniom. Polacy uwielbiają smażyć – ten sposób obróbki mięsa czy innych produktów może być zdrowszy, jeżeli ma się w domu frytkownicę.

Frytkownica do domu

frytkownice

Główną zaletą frytkownicy jest to, że jedzenie można tam przygotowywać w bardzo wysokich temperaturach. To właśnie dzięki temu mięso lub ziemniaki na frytki nie nasączają się tłuszczem. Krótkie i intensywne smażenie to zatem najlepszy sposób, by podać pysznego kurczaka w panierce, krokiety z mięsem, oraz wiele innych potraw. Smakołyki będą soczyste, będą miały równomiernie obsmażoną panierkę, która nie wchłonie niepotrzebnie tłuszczu. Dzięki temu kaloryczność potraw będzie też niższa niż w przypadku smażenia na tradycyjnej patelni. Smażąc na patelni nigdy nie uda się bowiem uzyskać tak wysokich temperatur, jak właśnie podczas użytkowania frytkownicy.

Nowe możliwości w kuchni

Frytkownice dają też po prostu nowe możliwości w kuchni. To sprzęt idealny dla osób lubiących nowinki kulinarne i kuchnię z całego świata. Dzięki frytkownicy uda się przyrządzić na przykład kalmary, warzywa w tempurze, kurczaka po amerykańsku, oraz wiele innych pysznych przepisów. Kto zatem ma ochotę podbić swoje kubki smakowe nowymi daniami, frytkownica z pewnością będzie bardzo użytecznym sprzętem kuchennym.