Jak wybrać lodówkę do zabudowy?

Podejmując decyzje, że lodówka w naszej kuchni będzie w zabudowie musimy dużo wcześniej odpowiedzieć sobie na wszystkie pytania dotyczące parametrów lodówki. Na co zwrócić uwagę szukając lodówki do zabudowy?

Lodówka do zabudowy jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie minimalizm. Lodówka ukryta za frontami szafek jest niewidoczna, dzięki czemu nie zakłóca aranżacji kuchni. Na co zwrócić uwagę, wybierając lodówkę do zabudowy?

Jaki rozmiar?

lodówka do zabudowy

Lodówki do zabudowy, podobnie jak lodówki wolnostojące są w przeróżnych rozmiarach. Wybór rozmiaru lodówki jest niezmiernie ważny, gdyż możemy zmagać się albo z ciągłym brakiem przestrzeni albo chłodzić powietrze.

Trzeba też podjąć decyzję, jak duży będzie zamrażalnik. Czy robisz dużo mrożonek, czy raczej Twój zamrażalnik świeci pustkami? Jeżeli potrzebujesz dużej zamrażalki w lodówce może warto pomyśleć nad lodówką z podwójnymi drzwiami. Lodówki te zbudowane są w ten sposób, że za jednymi drzwiami jest chłodziarka, a za drugimi zamrażarka.

Cyrkulacja powietrza

Chociaż lodówki do zabudowy są węższe i płytsze zajmują więcej miejsca. Dlaczego? Wynika to z potrzeby zapewnienia odpowiedniej wentylacji. Lodówka nie może ściśle przylegać do ściany. Między lodówką a tylną ścianą powinno być ok. 4 cm. Wolna przestrzeń zapewnia ujście ciepła wydzielanego przez urządzenie. Zabezpiecza to lodówkę przed przegrzaniem, a w konsekwencji uszkodzeniem.

Energooszczędność

Kupując lodówkę musimy zwrócić uwagę na klasę energetyczną lodówki. Warto zastanowić się nad tym, gdyż energooszczędna lodówka uratuje nasz budżet. Lodówki, które mają niższą klasę energetyczną zawsze są w niższych cenach. Oszczędność w trakcie zakupu na klasie energetycznej z czasem może się okazać dodatkowym wydatkiem, a nie oszczędnością.  

Decydując się na lodówkę w zabudowie warto wcześniej odpowiedzieć sobie na te kilka podstawowych pytań. Dzięki temu będziemy mogli wybrać taki sprzęt, który będzie w 100 procentach spełniał nasze oczekiwania, a nasza kuchnia będzie miała niczym niezaburzony design.