Jak wybrać filiżanki do kawy?

O ceremoniach picia herbaty wszyscy słyszeliśmy od dawna, ale kultura picia kawy jest nie mniej bogata i ciekawa ze swoimi rytuałami. Jedną ze specjalności jest serwowanie różnych napojów kawowych w naczyniach, które różnią się objętością, kształtem i materiałem wykonania. Zadaniem filiżanek lub specjalnych kubków jest utrzymanie temperatury, smaku i aromatu kompozycji kawy.

Filiżanki do espresso

filiżanki ambitionEspresso przygotowane ze świeżo palonych ziaren kawy jest cudownie aromatyczne i mocne. Aby zachować jej walory, tradycyjnie podaje się ją w zwartych, grubościennych filiżankach z porcelany. Kremowa konsystencja czarnej kawy pięknie kontrastuje z śnieżnobiałym tłem. Powierzchnia jest emaliowana wewnątrz, dzięki czemu kolor porcelany pozostaje niezmieniony. Prawidłowe filiżanki do kawy typu espresso mają średnicę i wysokość nie większą niż 5 cm, a jej pojemność mieści się w przedziale 35-90 ml.

Filiżanki do kawy po turecku

Kawa po turecku jest jeszcze mocniejsza i pełniejsza niż espresso. Ma również wyższą zawartość kofeiny. Jest gorzkie, bogate w konsystencji i wymaga łyku wody po każdym łyku. Alternatywnie może być słodki i cukrowy w konsystencji. Ze względu na te cechy, napój rozlewa się do małych ceramicznych kubków, których objętość nie przekracza 40 ml. Wykonane są z cienkich ścianek, zdobione wzorami, złoceniami i motywami perłowymi. Materiał ten jest dobrym termoizolatorem: często zdarza się pić gorącą kawę i trzymać dno dłoni. Tak niewielki rozmiar naczyń jest wygodny podczas degustacji różnych naparów.

Filiżanki do Americano

Amerykanie lubią pić Americano w ogromnych porcjach, dlatego używają filiżanek o pojemności do 300 ml. Kawy typu Americano nie są znane z dużej mocy, ale przy regularnym piciu kończą się w nich fusy po kawie. Najczęściej napój ogranicza się do 120-160 ml, więc można go podać w trapezowym kubku. Jeśli w składzie znajduje się krem i inne dodatki, należy wziąć pojemnik o pojemności 180 ml.

Dobre filiżanki do kawy znajdziesz tutaj https://sklep.technica.pl/do-kawy. Szeroki wybór pozwoli wybrać ci te które najbardziej będą ci odpowiadały.