Jak wybrać płatki czekoladowe?

Śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Dostarcza organizmowi energii i siły na zdrowy start. Warto zatem zadbać o to, aby zapewnić mu jak najlepsze składniki o poranku. Świetnym wyborem żywieniowym są płatki, które stanowią cenne źródło węglowodanów. W zdrowej diecie wcale nie trzeba rezygnować ze słodkich potraw, dlatego odpowiednie płatki czekoladowe są mile widziane. Warto jednak zadbać o ich właściwy skład, który decyduje o wartościach odżywczych i właściwościach produktu.

Jakie płatki czekoladowe wybrać?

płatki poduszeczkiŚniadaniowe płatki o smaku czekoladowym mogą być zarówno smaczne, jak i sycące. Wszystko za sprawą odpowiednio dobranych składników, które pochodzą z ekologicznych upraw. Dzięki temu pysznie smakują, a jednocześnie dostarczają organizmowi cennych składników odżywczych. Stanowią idealny pomysł na pożywne śniadanie, ale również przekąskę w ciągu dnia- nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Są polecane także na podwieczorek i kolację, ponieważ duża ilość błonnika doskonale syci, ale nie zapycha. Można je przygotować z ciepłym, jak i zimnym mlekiem (krowim lub roślinnym), a także jogurtem lub schrupać bez płynnych dodatków. Zdrowe płatki czekoladowe znajdziemy w sklepie internetowym FitOrSweet, dostaniemy tam nawet płatki bezglutenowe.

Ulubiony smak na śniadanie lub kolację

Płatki czekoladowe idealnie smakują na śniadanie. Szeroki wybór wielu wariantów sprawia, że każdy może zjeść dokładnie takie płatki, jakie lubi najbardziej. W związku z tym dostępne są płatki czekoladowe:

  • w kształcie muszelek, kulek,
  • z kukurydzą, owsem,
  • z dodatkami owoców.

Dostępne są zarówno klasyczne płatki czekoladowe, jak i z mieszanką zbóż lub popularnych owoców, a nawet słodkich kremów.