Zdrowa dieta dla każdego!

Mnóstwo osób myśli, że, zdrowa dieta musi być bardzo drogę i skomplikowana. Dlatego odpuszczają w przedbiegach. Ale jeśli dobrze przyjrzymy się temu zagadnieniu, to każdy zauważy, że żeby jeść dobrze i zdrowo wcale nie musimy rujnować naszego domowego budżetu czy gotować w pysznych potraw.

Jakieś zdrowo i kolorowo?

Zdrowa i zbilansowana dieta powinna przede wszystkim opierać się na świeżych warzywach i owocach. W naszym codziennym jadłospisie warto umieścić takie produkty spożywcze, jak kasze, strączki, siemię lniane, zdrowe tłuszcze czy chude mięso. Z tych wszystkich produktów bez problemu przygotujemy pełnowartościowy i smaczne posiłki. Dodatkowo okaże się, że domowy obiad jest zdecydowanie tańszy niż gotowe danie z półki supermarkecie. 

superfoods

A co z tak zwaną super żywnością?

Superfoods pojawiły się kilka lat temu i szturmem zdobyły serca nie tylko osób związanych z gastronomią, ale też samych konsumentów. Do tej grupy żywności zaliczamy takie produkty, jak awokado, nasiona chia, orzechy nerkowca, algi, jagody goji. Wszystkie te produkty spożywcze przyjechały do nas z drugiego końca świata, w związku z tym ich cena jest dość wysoka…

Ale czy to oznacza, że musimy zrezygnować z żywności superfoods? Oczywiście, że nie… Nie każdy zdaje sobie sprawę, że mamy mnóstwo własnej super żywności, jest równie smaczna, zdrowa, no i jej zakup nie zrujnuje naszego domowego budżetu.

Dobrze nam znane orzechy włoskie mogą z powodzeniem zastąpić nerkowce. Swojskie porzeczki czy aronia są świetnymi zamiennikami dla jagód goji. A co z algami chlrolleli? O ich właściwościach prozdrowotnych mówi cały świat! Równie zdrowa co algi jest nasza natka pietruszki.

Podsumowując, zdrowa dieta jest w zasięgu ręki każdego z nas. Wystarczy, że zadbamy o regulowane przygotowanie posiłków i wybieramy produkty dobrej jakości…